Lymfatická masáž reflexně

aktualizace 2. 10. 2018

Mgr.Jaromír Vladyka

Kurz "Lymfatická masáž reflexně" vede tvůrce metody Mgr. Jaromír Vladyka.
Je absolventem PF v Českých Budějovicích, akreditovaných kurzů masáží, lymfatických masáží, školy šiatsu, su-joku, studoval v oblasti speciální a forenzní psychologie.
Vede kurzy v oblasti fyzioterapie a psychosomatiky.

Zde jsou ohlasy a fotografie z proběhlých kurzů:
foto3   foto2    foto1


Dotazy o kurzech: info@trezalka.cz, tel.: 604 294 047, www.trezalka.cz
stav
místo
Kurz Lymfatická masáž reflexně
8. - 9. 12. 2018
lektor: Mgr.Jaromír Vladyka, tvůrce metody

Cena 2900 Kč
vhodné pro profesionály i laiky  
<přihláška a propozice ke stažení>


volno

Praha 10
Atlantis

autem
autobusem

Kurz Lymfatická masáž reflexně

Je jemná a účinná metoda čištění lymfatického systému prováděná na chodidlech. Byla vypracována J.Vladykou. Pro svou ucelenost a široký záběr je vhodná pro maséry, fyzioterapeuty, kosmetičky, ale také jako účinná svépomocná terapie do rodin - hlavně, pokud tam byl úraz, jsou tam neposedné děti nebo starší osoby. Pomáhá při imunitních onemocněních, poúrazových stavech, otocích, kosmetických i psychosomatických problémech. Lze ji aplikovat i v případech, kdy klasická manuální lymfodrenáž nejde použít. Nepůsobí tak razantně jako manuální mechanická lymfodrenáž, ale působí dlouhodoběji a víc stimuluje tělo k čištění.

 Lymfatický (také nazývaný mízní) systém se podobá krevnímu oběhu. Je důležitou součástí imunitního systému organismu. Míza při svém toku celým tělem sbírá a shromažďuje škodliviny a odpadní a toxické látky, likviduje je v mízních uzlinách a odvádí poté z těla ven. Děje se to tak, že lymfatické kapiláry nasávají v tělesných tkáních tyto nebezpečné látky a odvádějí je lymfatickými cestami přes lymfatické uzliny do krevního oběhu, odkud jsou pak následně vyloučeny z těla ven.

Nadměrné zatížení lymfatického systému se projevuje únavou, sníženou schopností organismu čelit infekčním chorobám a jiným nemocem, otékáním nohou, otoky v břišní oblasti i v obličeji, zduřením uzlin, celkovým oslabením imunitního systému i psychickým podrážděním.

Lymfatická masáž podporuje pohyb lymfy a tím i přepravu látek v ní obsažených (buněčných zbytků, tkáňových bílkovin, tuků, apod.), urychlí čištění organismu a pomůže mu zbavit se škodlivin a vyloučit je z těla ven.

Na rozdíl od krevního oběhu nemá lymfatický systém obdobu srdce, zdroje oběhu. Pohyb lymfy lze podpořit různými způsoby. Pohybem svalstva, bylinnými přípravky, speciálními masážními přístroji, ruční masáží vybraných částí těla nebo také  reflexní lymfatickou masáží.

Při reflexní lymfatické masáži lze pomocí speciálních jemných tahů bříšky prstů na chodidle a nártu povzbudit tok lymfy či odlymfovat celé tělo, případně jeho části. Lymfa se odvádí přesnými a cílenými tahy na reflexních zónách chodidla a nártu a tzv. točením  lymfy v hlavních lymfatických uzlinách v těle, za průběžné soustavné podpory činnosti především ledvin, srdce, sleziny, střeva a brzlíku.

Lymfatická masáž odlehčí organismu zatíženému nemocí, přemírou škodlivin či nadměrnou psychickou či fyzickou zátěží a nastartuje nebo podpoří fungování vlastního imunitního systému těla. Pohyb a odtok lymfy může způsobit i rozpouštění psychických bloků. Opakovaná lymfatická masáž  je důležitou součástí léčby imunitních onemocnění.

Lymfatická masáž reflexně se doporučuje na:

- posílení imunity
- odstranění otoků a celulitidy
- bolesti a poúrazové stavy pohybového systému
- odstranění škodlivin z těla

- zlepšení celkového stavu při roztroušené skleróze

- prevenci onemocnění ( dýchací cesty,zažívání,vylučování,phybový systém )
- zlepšení psychické a fyzické kondice
- hormonální disharmonii (PMS, menopauza, šestinedělí…)
- psychických potížích (neurózy, deprese, nespavost, únava…)
- problémy se zácpou

- celkové ozdravení organismu po prodělaných akutních a chronických onemocněních


NahoruÚvodní strana