Popis masáží

Gua-sha masáž

Popis masáže

Masáž přišla z Číny před 2000 lety a dosud se tam hojně používá. Gua znamená škrábat a sha je horko, kožní vyrážka. Poškrabování je možné provádět porcelánovou lžičkou nebo škrabkou z buvolího roku, nejlépe se ale hodí destička z jadeitu. Dříve bylo poškabování jadeitem určeno pouze čínským císařům a vysokým hodnostářům, ale časy se mění. Poškrabování se provádí v olejové lázni z třezalkového oleje, který se během poškrabování lije na kámen. Guasha byla jedním z největších tajemství východní medicíny.

Jadeit má také pozitivní vliv na ledviny a močový měchýř, užívá se k léčení chřipky a k odvodnění těla. Už odedávna se jím léčily i potíže při zažívání, koliky, žloutenka a žaludeční potíže. Třezalka jemným způsobem ovlivní náš tělesný a duševní stav, zlepší a zesilní pozitivní efekt světla na psychiku, ovlivňuje specielní procesy v nervovém centru, zmenšuje tělesnou reakci na stres, zlepšuje krevní oběh, zlepšuje látkovou výměnu a vylučování moči.

Využití Gua-sha masáže

Guasha je holistická metoda, která účinně detoxikuje organismus a zvyšuje imunitu. Během poškrabování se objeví "škrábance", jejichž barva a její intenzita indikuje stav organismu a jeho překyselení. Zabarvení během 2-7 dnů zmizí. Masáž je zcela bezpečná, pouze při prvním použití může díky prvotnímu čištění svědit. Její účinek je podobný baňkování, ale lze jí použít i v místech, kde se baňkování provádí obtížně, např. při bolestech nohou, paží a šíje. Je krátká a účinná.

Lze jí použít všude tam, kde má klient bolesti spojené s akutní nebo chronickou nerovnováhou v těle, například pro:
-bolesti svalů a kloubů
-všechna nastydnutí a chřipková onemocnění, hlavně začínající
-bronchiální astma
-ischias
- metakarpály

 

 

poslední aktualizace dne 27.7.2007