s

Obrázky z kurzu

Reflexní lymfatická masáž na ploskách nohou
10.-12.2.2012, Mgr. J.Vladyka, Mgr.E.Nebeská 

fotky z reflexní lymfatické masážeKurz byl trochu poznamenaný mrazivým počasím s nočními teplotami okolo -20°C. Krásný sál v bývalém Branickém pivovaru má pro takové počasí trochu moc oken a vysoký strop, ale 4 přídavné teplomety příjemnou teplotu vykouzlily.

Z mého pohledu i podle lektora se sešli opravdu šikovní účastníci, kteří masáž dobře zvládli. To že se jedná o metodu, která uvolňuje i psychické bloky se projevilo hlavně poslední den, kdy byla nálada velice přátelská. Dokonce jsme se odvážili na společný koncovkový koncert.

Pro naše centrum kurz RLM představuje pokračující trend k stále jemnějším metodám. S účinností a použitelností RLM a přístupem lektora jsme opravdu spokojeni. Spokojenost účastníků vyjadřují jejich mimořádné kladné příspěvky.

Ohlasy účastníků

Dík pořadatelům i lektorovi  za výborný kurz a za vytvoření vlídné a vstřícné atmosféry, v níž se lépe vstřebávaly profesionálně předkládané informace a praktická výuka.
 Dík také za využití přestávek k muzicírování a ke sdělování užitečných doporučení. A také za přitápění, za permanentní dodávání čerstvé vody (kdy mrazy nás na celou dobu trvání víkendového kurzu odpojily od vodovodního přítoku), za vaření výborných zdravých čajů, za povzbuzování při prvních pokusech o hraní na "koncovky" atd...
 Lektorovi děkuji za názorný odborný výklad a ochotu trpělivě vysvětlovat vše opakovaně podle potřeby, za zpestřování výuky vhodnými příklady z jeho dlouholeté praxe (včetně vtipných poznámek, které nám pomohou vyvarovat se začátečnických chyb), za příslib pokračování, za výběr a doporučení nejvhodnější literatury a za důležité kontakty.
 Děkuji i účastníkům za vytvoření pohodové skupiny z předem většinou neznámých lidí a přeju všem štěstí.

 S díky srdečně zdravím a budu se těšit na někdy příště, Naďa
-------

Dobrý den, 

tímto bych Vám chtěla poděkova za báječný kurz. Nádherné a teplé prostředí:-) To teplé nemá vyjadřovat sarkasmus nad vzniklou situací s topením, se kterou jste se vypořádali báječně. Myslím tím hřejivou atmosféru. Jako masérka jsem se již zúčasnila spousty kurzů, ale tento byl opravdu KRÁSNÝ A PLN POZITIVNÍ ENERGIE. Profesionální a osobní přístup pana Vladyky mě nadchl. To, že tato masážní technika mimo lymfatického systému uvolňuje i emocionální stránku člověka musím potrvdit. Přestože jsem měla náročný týden a běžně bych padla únavou,  dnes se cítím  plna síly, energie, štěstí a nadšení:-) Mnohokrát děkuji i Vám a Vaší ženě, že jste tento kurz zorganizovali a těším se na slíbené pokračování.
Přeji hezký den, Jana Tomášová
-----

Dobrý den, děkuji za milé připomenutí kurzu.
Názor na kurz:
Kurz RLM byl velice pěkně veden, takže za dobu kurzu se bylo možno seznámit se s významem, fyziologií a postupem masáže, nacvičit ji a hned ji začít používat. Lektor pan Vladyka je dobrý pedagog se smyslem pro humor, který pomáhá vstřebat se svěží myslí probíranou látku. Vše vysvětluje a předvádí tak, aby zájemce naučil. Dobré účinky jsem pocítila sama na sobě, probíhající rýma, proběhla rychle. Nálada na kurzu byla přátelská a radostná. A přes velkou zimu hřejivá. Organizátoři kurzu jsou milí a umí si v klidu zodpovědně poradit i při stížených podmínkách. Děkuji za kvalitní kurz.
A pozdravem a přáním všeho dobrého Lenka Pourová

-----
Milí pořadatelé i vyučující,
 děkuji za to, že obě strany obstáli výborně v určité improvizaci (díky počasí a nemoci) a že to pro ně i pro nás
 bylo velkým přínosem - jak za vzniklé situace vytvořit hřejivé prostředí i výuku zcela naplněnou - jakoby to, co nebylo
 viditelné - teplo jako v ráji a paní Eva - bylo znásobeno svým skrytým smyslem a my jsme z těch hmatatelných hlubin mohli čerpat a rovněž se naplnit teplem, pochopením i znalostmi.  Jana Koudelová
-----
Ahoj Miroslave,posílám Vám srdečný pozdrav ze Šumperku,cesta domů byla pohodová.
Dovolil bych se připojit ke chvále na tento kurz,výborně z organizované a skvěle jste si poradili s problémy,které se vyskytly,celodenní příprava výborného čaje jakož prvního tepelného zdroje byla vynikající .Lektorovi p.Vladykovi musím také poděkovat za odborné vedení,srdečný přístup a statečnost vést sám kurz.Chtěl bych poděkovat,také všem účastníkům kurzu za krásnou srdečnou atmosféru a výbornou masáž:). Michal Bartoň

kurz reflexní lymfatické masáže

kurz reflexní lymfatické masáže

kurz reflexní lymfatické masáže

kurz reflexní lymfatické masáže

kurz reflexní lymfatické masáže

připravil Miroslav Ešner