Kurz spoušťové body uvolňované reflexně

REPORTÁŽ S OHLASY
10. - 11. 2. 2018, Mgr. Eva Nebeská 

Obligátní "vím, že nic nevím" se mi honilo hlavou, když jsem poslouchal (již poněkolikáté) Evu Nebeskou. Velice efektivně a přehledně seznámila s problematikou spoušťových bodů (principy vzniku, lokalizace, uvolnění a odstranění) a ze své bohaté praxe přidala nejčastější problémy, které odstraňuje. Jsou to záležitosti jinak velmi špatně řešitelné, např: zamrzlé rameno, tenisový loket, bolesti hlavy, brnění končetin, ostruhy, chronické bolesti zad, bolesti kolen a kyčlí, bursy a další. A k tomu jako bonbónek psychické příčiny a co je ještě nutné udělat pro definitivní nápravu.

Reflexní metoda uvolnění spoušťových bodů od Evy je velmi účinná a rychlá, jak se o tom mohli přesvědčit účastníci kurzu na vlastní kůži. Například Jan, kterému se zvětšila hybnost ruky téměř do normálu.     (Miroslav Ešner)Ohlasy

..chtěla bych moc poděkovat za víkendový kurz, který mi pomohl v mnohém - ne pouze jak ulevit jednoduše mých pacientům, ale i v osobním životě.    Barbora Majerová


Milí Ešnerovi, děkuji Vám za Vás - za Váš přístup, za práci, kterou děláte a příležitost potkávat se společně s dalšími podobně naladěnými lidmi v příjemném a klidném prostředí, doplněném o obrovské množství nových informací, které obohacují život nás všech. Minulý víkend jsem byla na kurzu Spoušťových bodů, který vedla úžasná lektorka, paní Eva Nebeská.
I když jsem byla v této oblasti naprostý laik, kurz mi pomohl rychle se zorientovat a hned druhý den jsme všichni dostali od paní lektorky možnost prakticky si vyzkoušet nové znalosti. Spoušťové body jsou úžasným systémem nejen jako terapie pro klienty, ale hlavně účinnou metodou svépomoci při svalových potížích. Po absolvování kurzu mohou posluchači ulevit od bolesti nejen sobě, ale i svým blízkým. Díky této zkušenosti mohu kurz doporučit opravdu všem!
S přátelským pozdravem Eva Swalens Řepová, MBA, jednatelka školícího centra Yesowl Consulting s.r.o.


7/2018 Kurz spouštových bodů (v reflexním systému) byl přínosem hned ze dvou úhlů pohledu - probrali jsme problematiku spouštových bodů, což je relativně mladá oblast fyzioterapie / ortopedie, která si však zaslouží velkou, velkou pozornost. Nesetkal jsem se zatím s člověkem, který by na těle neměl spouštové body (stažené snopce "uzlíky" hypertonické svalové tkáně), které vysílají matoucí, referenční bolest do vzdálených míst na těle a tím iritují celou řadu orgánů a pohybových vzorců!
Tento kurz vnímám jako elementární pro všechny maséry, terapeuty, cvičitele a trenéry. Pro fyzioterapeuty bude jistě zajímavá možnost ošetření SpBů pomocí reflexního systému, kterou paní Nebeská vyvinula a v tomto kurzu předává. Metoda nabízí rychlou úlevu akutních spouštových bodů, což je stav, se kterým se setkává kolem 70 % populace několikrát za život a velká část populace na chronické bázi! "