Obrázky z cyklu kurzů

Zen-Touch Shiatsu 
listopad 2008, lektor Seymour Koblin

ZTS1, 7.-9.11.

poslepu Kurz proběhl v komorním počtu 8 lidí za odborného překladu Stáni Papouškové. Za dva a půl dne se účastníci naučili základní sestavu shiatsu a dozvěděli spoustu zajímavého z východní medicíny a pojetí energie. Vše Seymour dokázal podat zábavně a dostatečně zjednodušeně i pro začátečníky. Opět jsem si uvědomil, jak mocný nástroj pro léčbu tyto meridiánové masáže jsou.
Povšimněte si bílých bublin - to není orosený objektiv ale podle některých důkaz přitomnosti silné energie. <jdi na fotky>

Příspěvek účastníka:

Právě jsem se vrátila z kurzu ZTS1, který vedl Seymour Koblin. Kurs trval od pátku odpoledne do neděle odpoledne. Měla jsem trochu obavy, jestli to nebude moc dlouhé a jestli nebudu moc unavená. Musím ale říct, že se cítím velmi příjemně protažená, odpočinutá a plná nových informací a dojmů. Taky jsou poznala nové zajímavé lidi.

Seymour je velmi citlivý učitel, který vše vysvětlí, předvede a zodpoví případné otázky. Naučili jsme se základní masáž celého těla a dozvěděli se spoustu zajímavých informací – o čakrách, meridiánech, pěti prvcích, výživě a „naťukli“ jsme i diagnostiku z těla, která bude obsahem třetího kurzu.

Takže pokud někdo váháte, zda se kurzu zúčastnit, určitě přijďte, stojí to za to.

Eva K.

-----------------------------------------------------------------------

ZTS2, 14.-16.11.

loktyPříspěvek účastníka:

O ZT jsem se dověděl na makrobiotickém fóru od kamaráda, který od Seymoura něco četl a moc ho to oslovilo. Mě však spíše oslovilo a zaujalo, že mistr Seymour vyučuje shiatsu - chtěl jsem se o tom dozvědět více.
 
Byl jsem prostě překvapen, nedá se to říci jedním slovem. Za prvé: na kurzu, který byl teda fakt intenzivní, se mi líbilo, že do nás Seymour jen "nerval" nějakou suchou teorii, ale velice živě a vtipně hovořil o různých teoriích a metodách celistvého přístupu k člověku - že se to netýkalo jen těla, ale i duchovního přístupu, který, jak nám bylo řečeno, je neméně důležitý. Líbilo se mi, že S.hovořil z vlastních dlouholetých zkušeností, což mělo zvláštní efekt a bylo to dobře "stravitelné".
Konečně k masážím Zen-Touch Shiatsu - velmi účinné a příjemné. A navíc kreativní. Velmi mě zaujala myšlenka, že "když nic nedělám, pohyb přijde sám". Podle slov Seymoura se máme těšit z pohybu, protože se pak lépe dovedeme vcítit do partnera(klienta), a partner naopak bude lépe vnímat nás a bude mu to velice příjemné. A skutečně, je v tom velká radost!
 
Na ZT jsem přišel s tím, něco se dozvědět, naučit se něco o člověku a jak ho vnímat. Odcházel jsem s tím, že jsem se mnoho dozvěděl o sobě. Za to jsem byl ale moc vděčný a spíše povzbuzen; každý máme nějaké schopnosti, myslím, že mistr Seymour je druhým umí pomoci objevit.

Honza Č., 16.11.2008

-------------------------------------------------------------------------


ZTS3, 21.-23.11.

diplomyKurz byl zaměřený na diagnostitku a byl určený i pro ty, kdo shiatsu neznají. Využil jsem příležitosti a zúčastnil se také. Po nabitých prvních dvou dnech, zaměřených na čtení z těla, obličeje a postojů  byla neděle s orientací na rozvoj intuice odpočinková a usměvavá. Seymour umí výborně parodovat a přestože na první pohled vypadá neutrálně, má velký smysl pro humor, takže jsme se nenudili. Každé ráno se začalo rozcvičkou a pokračovalo s minimálními přestávkami.  Na konci po rozdání diplomů absolventům celého cyklu kurzů jsme se ani nechtěli rozejít do domovů. Kromě osvěžení a rozvinutí čtení z těla mi kurz se Seymourem dal návody pro pomoc při  hledání mojí osobní cesty životem. <jdi na fotky>

Miroslav Ešner, 23.11.2008

-------------------------------------------------------------------------
obrázky ze ZTS1

energetická rozcvička
uvítací seznamovací ceremoniál

zahájení

návrat do dětství
návrat do dětství aneb jak je lezení prospěšné pro spolupráci hemisfér

praxe
praxe
rozvíjení intuice - masáž poslepu

ukázka mistrovství
ukázka mistrovství

-------------------------------------------------------------------------
obrázky ze ZTS3
rozcvička
výklad
posilnění
přestávka
čtení ze zad
obr
hudební produkce


připravil Miroslav Ešner

 

Nahoru