Zdravá záda 1

3.-4.9.2011, Helena a Zdeněk Šosovi
Praha


Bc.Helena Šosová Kurz Zdravá záda proběhl v české kotlině poprvé a vděčíme za něj rodině Šosových. Do Prahy si odskočili z Horšovského Týna, kde řadu let úspěšně provozují rehabilitační pracoviště. Hlavní slovo neměl tentokrát MUDr Zdeněk Šos, ale jeho dcera Helena, která provádí s klietny nejen různé mobilizační techniky, ale především nápravná rehabilitační cvičení. 

O Zdravá záda byl zájem a jedna účastnice přijela až ze Slovenska.  Problematika zad se probrala od vlivu nohou až po stravu a potravinové doplňky a zdravotní pomůcky. Jako obvykle kurz provázely zvuky fléten koncovek.
 

Kurz se povedl. Proběhl ve velmi přátelské atmosféře a rodina Šosových předvedla opravdový koncert. Účastníci odjížděli vybavení vědomostmi i praktickými pomůckami.

Miroslav Ešner
www.trezalka.cz

Ohlasy

KURZ "ZDRAVÁ ZÁDA" BYL NEUVĚŘITELNÝ :-)

KDYŽ JSEM ZJISTILA, ŽE NEUMÍM ZVEDNOUT HLAVU, NOHU ANI RUKU, ŽE POSTAVIT SE NA JEDNU NOHU JE O HODNĚ VĚTŠÍ PROBLÉM NEŽ SI VĚTŠINA Z NÁS UMÍ PŘEDSTAVIT, TAK JSEM BYLA OPRAVDU V HODNĚ VELKÉM ŠOKU!
POVAŽUJI SE ZA ČLOVĚKA OHEBNÉHO A CELKOVĚ POHYBU SCHOPNÉHO, NEČEKALA JSEM, ŽE BY MI NĚKDO ŘEKL, ŽE SE NEUMÍM HÝBAT!
ALE SLEČNĚ HELENCE A PANU DOKTORU ŠOSOVI A PANÍ ZDENĚ, PATŘÍ VELKÝ DÍK, A OBROVSKÝ OBDIV, JAK DOKÁŽOU JEDNODUŠE A SROZUMITELNĚ VŠEM ŘÍCT - "DĚLÁŠ TO BLBĚ!" - "TAK SE NEDIV, ŽE TĚ BOLÍ ZÁDA!"

:-) JSEM MOC RÁDA, ŽE TENTO KURZ PROBĚHL, BYL ÚŽASNÝ, A SMYSLUPLNÝ.
:-) DĚKUJI, ZA VŠECHNY SVALY, KTERÉ MNE JEŠTĚ TÝDEN BOLELY, NEŽ SI ZVYKLY "PRACOVAT"
:-) TĚŠÍM SE NA POKRAČOVÁNÍ

S UPŘÍMNÝM OBDIVEM A SRDEČNÝM POZDRAVEM JARMILA FISCHEROVÁ

Naučili jsme se mnoho cviků, na posílení a stabilizaci hlubokých posturálních svalů, které odpovídají za správné držení těla. Cvičením si může každý pomoci sám nebo tyto cviky doporučit svým klientům, pokud provozuje nějakou masérskou praxi.Kurz byl pojat velmi komplexně, v duchu příčiny a následku, kdy na tělo nazíráme jako na celek. Bolest zad ovlivňuje například špatné postavení nohou, stres, poúrazové stavy apod. Je tedy vhodné využít k léčbě různé možnosti, jako jsou například zdravotní pomůcky nebo kvalitní potravinové doplňky. Během kurzu jsme měli možnost zorientovat se i v této oblasti.
Dle mého názoru velmi vydařený víkend. Nezbývá než poděkovat a těšit se na další rok.   

Dana Eberlová

Fotky

kurz Zdravá záda 1

kurz Zdravá záda 1

kurz Zdravá záda

kurz Zdravá záda

kurz Zdravá záda
základ zdravých zad je správné postavení nohou - předvádění moderních systémů vložek do bot

kurz Zdravá záda

kurz Zdravá záda

kurz Zdravá záda