Lymfatická masáž reflexně

aktualizace 5. 3. 2024

Mgr.Jaromír Vladyka

Kurz "Lymfatická masáž reflexně" vede tvůrce metody Mgr. Jaromír Vladyka.
Je absolventem PF v Českých Budějovicích, akreditovaných kurzů masáží, lymfatických masáží, školy šiatsu, su-joku, studoval v oblasti speciální a forenzní psychologie.
Vede kurzy v oblasti fyzioterapie a psychosomatiky.


Ohlasy z minulých kurzů  


Dotazy: info@trezalka.cz, tel.: 604 294 047, www.trezalka.cz


kurz
místo
Lymfatická masáž reflexně
neděle 19. 5. 2024
lektor: Mgr. Jaromír Vladyka    cena: 2700 Kč
Metoda je vhodná pro profesionály i laiky.

Na kurzu obdržíte skripta s informacemi, které jsou rozsáhlým výběrem z připravované knihy Mgr. Vladyky. Důraz je kladen na praktickou výuku ve dvojicích u masážních stolů.

<přihláška a propozice ke stažení>

Praha 10

Praha 10
Atlantis

autem
autobusem


Kurz LYMFATICKÁ MASÁŽ reflexně

Lymfatická reflexní masáž je účinná metoda, při které se aktivuje lymfa v celém těle speciálními jemnými hmaty na chodidlech. Byla vypracována J. Vladykou. S velkými úspěchy ji provádějí maséři, fyzioterapeuti, kosmetičky i laici v rámci rodiny. Lze ji aplikovat i v případech, kdy klasickou manuální lymfodrenáž není možné použít. Lymfatická reflexní masáž v porovnání s klasickou manuální lymfodrenáží působí méně razantně, ale dlouhodoběji a více stimuluje tělo k čištění.

Lymfatická masáž reflexně se doporučuje na:

- posílení imunity
- odstranění otoků, vrásek a celulitidy
- bolesti a poúrazové stavy pohybového systému
- odstranění škodlivin z těla
- zlepšení celkového stavu při roztroušené skleróze
- prevenci onemocnění dýchacích cest,zažívacího,vylučovacího a pohybového systému
- zlepšení psychické a fyzické kondice
- hormonální nerovnováhu: PMS, menopauza, šestinedělí…
- psychické potíže: neuróza, deprese, nespavost, únava…
- problémy se zácpou
- celkové ozdravení organismu po prodělaných akutních a chronických onemocněních


Lymfatický (někdy také nazývaný mízní) systém se podobá krevnímu oběhu. Je důležitou součástí imunitního systému organismu. Lymfatické kapiláry nasávají v tělesných tkáních odpadní a toxické látky a odvádějí je lymfatickými cestami přes lymfatické uzliny do krevního oběhu, odkud jsou pak následně vyloučeny z těla ven. V lymfatických uzlinách probíhá imunitní reakce.

Nadměrné zatížení lymfatického systému se projevuje únavou, oslabenou imunitou, otékáním nohou, otoky v břišní oblasti i v obličeji, zduřením uzlin, psychickým podrážděním.

Lymfatická masáž podporuje pohyb lymfy a tím i přepravu látek v ní obsažených (buněčných zbytků, tkáňových bílkovin, tuků, apod.), urychlí čištění organismu a pomůže mu zbavit se škodlivin a vyloučit je z těla ven.

Na rozdíl od krevního oběhu nemá lymfatický systém obdobu srdce, zdroje oběhu. Pohyb lymfy lze podpořit různými způsoby. Pohybem svalstva, bylinnými přípravky, speciálními masážními přístroji, ruční masáží vybraných částí těla nebo také  reflexní lymfatickou masáží.

Při reflexní lymfatické masáži lze pomocí speciálních jemných tahů bříšky prstů na chodidle a nártu povzbudit tok lymfy či odlymfovat celé tělo, případně jeho části. Lymfa se odvádí přesnými a cílenými tahy na reflexních zónách chodidla a nártu a stimulací  lymfy v hlavních lymfatických uzlinách v těle, za průběžné soustavné podpory činnosti především ledvin, srdce, sleziny, střeva a brzlíku.

Lymfatická masáž odlehčí organismu zatíženému nemocí, přemírou škodlivin či nadměrnou psychickou či fyzickou zátěží a nastartuje nebo podpoří fungování vlastního imunitního systému těla. Pohyb a odtok lymfy může způsobit i rozpouštění psychických bloků. Opakovaná lymfatická masáž  je důležitou součástí léčby imunitních onemocnění.

NahoruÚvodní strana