Dobrý den,

uprostřed léta přinášíme pozvánku na podzimní kurzy. Vedle naší standardní nabídky se objevil nový originální kurz “Základy veterinární homeopatie” s podtitulem “Homeopatie nejen pro zvířata”. Kurz, který jsme připravili ve spolupráci s jedním z nejuznávanějších veterinárních homeopatů MVDr. Michalem Jiřičkou, Vám dá do rukou účinný nástroj pro nápravu akutních zdravotních problémů zvířat i lidí. Je určen pro homeopatické laiky.

Jsou vyhlášeny jarní termíny pokračovacích kurzů APM.

Ohlasy z předchozích kurzů naleznete na stránce http://www.trezalka.cz/zajimavosti.html nebo přímo u pozvánek na jednotlivé kurzy, kde si můžete stáhnout i přihlášky.


V této pozvánce naleznete termíny kurzů a jejich popisy (homeopatie str.2, APM str.3, Spoušťové body str.3, Koncovky str.4)

 

 

Masérské kurzy

Spoušťové body v reflexním systému ruky

20. - 21. září 2014                   lektorka: Mgr. Eva Nebeská                                 CENA: 2900 Kč

Uvolněním spoušťových bodů lze odstranit dlouhodobé bolesti svalů, na které často jiné prostředky nezabírají. Tyto body jsou často odpovědné i za problémy s páteří a klouby.

Ošetřování spoušťových bodů pomocí reflexního systému ruky je nová metoda z dílny Evy Nebeské.

Lze ji použít i na body klasickým způsobem nedostupné, ošetřování bodů nepůsobí bolest a je velmi efektivní. Obsahem kurzu je najít spoušťové body, které zapříčiňují bolesti, uvolnit je na jejich reflexních obrazech na ruce, odhalit špatné pohybové návyky, které je způsobují a navrhnout autoterapii na doma.

Metoda Akupunkt-masáže podle Williho Penzela (APM)

3. - 5. října 2014     lektor: MUDr. Zdeněk Šos, asistence: Zdeňka Šosová      CENA: 3290 Kč

Metoda APM je známá v zahraničí v německy mluvících zemích, kde je běžně v nabídce všech lázní a většiny masérských pracovišť pod názvem APM nach W. Penzel. Jedná se o neinvazivní stimulaci meridiánů tyčinkou a její účinnost je srovnatelná s akupunkturou. Po třídenním kurzu lze metodu APM plnohodnotně používat v praxi. Jde o rychlý vstup do světa východní medicíny pro profesionály i laiky.

Tento kurz je téměř zaplněn, další se uskuteční 16. - 18. 1. 2015

Termíny pokračovacích kurzů APM: kurz B 6.-8.2.2015, kurz C 6.-8.3.2015, kurz D 17.-19.4.2015

Základy veterinární homeopatie aneb homeopatie nejen pro zvířata

18. - 19. října 2014     lektor: MVDr. Michal Jiřička                                            CENA: 2700 Kč

Kurz je určen pro homeopatické laiky nebo začátečníky, kteří se starají o zvířata buď profesionálně nebo zájmově. Na kurzu se naučíte, jak pomoci zvířatům při akutních problémech. Při akutním stavu jsou totiž jednotlivé symptomy nemoci silně vyjádřené jak na úrovni fyzické, tak na úrovni psychické, takže lze rychle a jednoduše odečíst stav zvířete a přiřadit na základě podobnosti odpovídající homeopatický lék. Zvířata sice neumí mluvit, na druhou stranu nejsou zatížena předsudky, takže homeopatie může působit nerušeně. Stejné postupy a homeopatika mohou v případě akutních problémů uplatnit i na sebe a lidi z okolí. Z kurzu si můžete zakoupit i sadu nejčastěji používaných homeopatických léků.

Homeopatie

Homeopatie je působení na základě podobností. Na rozdíl od klasické alopatické „chemické“ medicíny se předává pouze informace – dokonce, čím je ředění (potencování) vyšší, tím je účinek silnější. Zhruba od potence C12 se už v homeopatiku nenachází ani molekula základní látky. Homeopatika jsou schopna působit na samu podstatu, která zapříčinila vyvolání choroby a pokud nedošlo k nevratným fyzickým změnám pomohou k uzdravení. Jestliže k poškození došlo, tak mohou zastavit zhoršování nebo alespoň zmírnit potíže. Dodávají chybějící informaci, podle které se fyzický i duševní stav vyvíjí. Diskuze o tom, že se jedná pouze o placebo efekt jsou sice zajímavé, nicméně homeopatika spolehlivě působí na zvířata i rostliny, protože tam nevnášejí svoje předsudky. Nechají se spravit stavy, se kterými si ani nejmodernější medicína neví rady, namátkou diabetes, rakoviny, kožní a duševní onemocnění a další. A to bez zatížení organismu chemií a druhotného poškození dalších orgánů. Je důležité, aby si člověk uvědomil svoji odpovědnost za vlastní zdraví.

Pokud má homeopatikum působit skutečně přesně a do hloubky, musí být správně vybráno a potencováno. Je v tom obrovský kus znalostí, psychologie a intuice.

 

U akutních projevů, je situace daleko jednodušší. Používají se nižší potence a výběr homeopatika je z větší části dán charakterem potíží. U správně nasazeného homeopatika je účinek rychlý a silný a bez nežádoucích vedlejších účinků. Pokud znáte základy homeopatického působení a máte k dispozici základní homeopatika, dokážete vyřešit většinu problémů sami. Zásah lékaře je potom nutný pouze v případech, které skutečně ohrožují život. Velmi se osvědčuje vzít si základní sadu na cestu do ciziny, kde homeopatika mohou zachránit život.

Nechceme doporučovat náhradu léčení lidí lékařem homeopatiky. Je lepší získat zkušenosti u zvířat – minimálně ušetříte, pomůžete svým miláčkům a ochráníte životní prostředí a zpětně i sebe (např. nadužívání antibiotik pro zvířata je největším viníkem růstu rezistence mikrobů na ně).
Zvážení použití homeopatik pro lidi je potom na Vás.

 

Co vám účast na kurzu přinese

 

Probíraná akutní témata


 

Metoda Akupunkt masáže dle Williho Penzela (APM)

 

 Tato metoda je známá rovněž jako Meridiánové masáže. Autor metody Willy Penzel je toho názoru, že je nejprve vhodné připravit celý energetický oběh pomocí masáže, a teprve potom doladit celou situaci aplikací bodů, která ale většinou již není zapotřebí. Můžeme si to přirovnat k situaci, kdy se snažíme rozsvítit žárovku a kabel ve zdi bude přerušený. Pokud si představíme vypínač jako akupunkturní bod, k rozsvícení žárovky nedojde, protože dráha-kabel není v pořádku.

Penzel se zaměřil na zjednodušení složitých pravidel východní medicíny tak, aby APM masáže mohly být prováděny bez dlouhého studia a přitom byly účinné. Velmi výrazně zjednodušil diagnostiku a oproti tradiční čínské medicíně zjednodušil průběhy některých meridiánových drah.

Na kurzech se naučíte meridiány, všechny důležité body na těle, využití pěti elementů v praxi, základy moxování, vyhledávání akupunkturních bodů perem E-Acu-pen a ukážeme využití digitálního zobrazení vyšetření meridiánů ACUM, který je naším originálním českým výrobkem. 

Termíny pokračovacích kurzů APM: kurz B 6.-8.2.2015, kurz C 6.-8.3.2015, kurz D 17.-19.4.2015

 

MUDr. Zdeněk Šos je jediným autorizovaným lektorem APM pro Čechy a Slovensko
Je autorem knih je autorem knih "Meridiánová masáž / Akupunkt-masáž dle Williho
 Penzela (APM)"  a "Baňkování a moxování pro maséry".       
www.reha-arnika.cz

 

Spoušťové body v reflexním systému ruky

Spoušťové body, anglicky trigger points, jsou místa ve svalech se zvýšeným napětím, která bývají odpovědná nejen za místní bolest, ochablost nebo omezení pohyblivosti, ale i za bolest přenesenou často do vzdálené části těla. Při vzniku spoušťového bodu, pokud nedojde k jeho odstranění, tělo vyrobí kompenzaci poškozeného svalu jiným svalem. Ten se přetíží, vytvoří se v něm spoušťové body a takto to může pokračovat dál. Reakce se šíří svalovou soustavou a vzniká chronický bolestivý stav nerovnováhy pohybového aparátu. To už není jednoduché vyřešit, ale spoušťové body lze odstranit a tělo se vrátí zpět do normálu.

Spoušťové body jsou místa, která nejsou prakticky vyživována a jsou zanesena toxickými látkami. Velmi důležitý faktor, který je bohužel často opomíjený, je reflexní vztah spoušťového bodu a ostatních částí těla. Mohou být proto odpovědné i za problémy ostatních orgánů, které s tím zdánlivě nesouvisí –např. nemoci dýchacího a trávicího aparátu, bolesti hlavy apod.


Kurz nabízí komplexní řešení problémů: najít spoušťové body, které zapříčiňují bolesti svalů, uvolnit je na jejich reflexních obrazech na ruce, odhalit špatné pohybové návyky, které je způsobují a navrhnout autoterapii na doma – uvolňování bodů a protahovací cvičení.

Oproti klasickému působení přímo na body má reflexní metoda výhodu v menší bolestivosti (při příliš velké bolesti klasickou metodou se bod naopak sevře) a je možné působit i na body ve vazivové tkáni, na které se klasicky nedostanete. Hlavně se však tělo reflexně učí odstranit spasmus samo a výsledek je hlubší a delší než pokud to uděláte za něj. Velmi oceňuji opravdu kvalifikované odpovědi paní Evy na konkrétní dotazy.

 

Reportáž z kurzu: http://www.trezalka.cz/info/reportaze/SPB-2013-duben/SPB-2013-duben.html

 

Lektorka: Mgr. Eva Nebeská, tvůrce metody

 

 

Místa konání kurzů

Kurzy probíhají převážně v Praze 10 na Toulcově dvoře nebo v místnostech firmy Atlantis. Obvykle zajišťujeme nocleh pro mimopražské. Stravovat se je možné v jídelně na Toulcově dvoře nebo jezdíme do Europarku Štěrboholy. Na našich stránkách naleznete obrázky, ohlasy a reportáže z minulých kurzů.

 

Koncovky a fujary

Improvizovaná hra na „koncovky“ je zábavnou formou výuky bráničního dechu. Hrát mohou děti od 2-3 let, dospělí i senioři. Nepotřebují k tomu znát noty, všechny tóny na koncovce jsou v harmonii. Na stejně naladěné koncovky může hrát najednou více lidí - každý tu svoji melodii. Tak vznikne pokaždé jiný koncert.

Koncovka se ovládá dechem a kromě procvičení bráničního dýchání přináší nácvik koncentrace a pokud hraje víc koncovek dohromady i komunikace.

Pravidelným hraním na „koncovky“ se lidé stávají vyrovnanějšími, mají více radosti ze života, děti méně zlobí, respirační choroby mizí. Koncovky jsou výborným společníkem na výlety do přírody a nádherně zní v prostorách kostelů a chrámů.

 

Nabízíme koncovky z černého bezu všech velikostí, mohou být také vyrobeny na zakázku podle Vašich požadavků. Pokud  na budete hrát s menšími dětmi, doporučuji k velké koncovce malou stejného ladění - například k 65cm dlouhé dospělácké koncovce v C koncovku opět v C dlouhou 34cm. Sice je možné hrát k C i na koncovku G, ale všechny tóny spolu neladí a je obvyklé, že začátečníci s oblibou vyhledávají disharmonické kombinace. Koncovky nechávám před prodejem "usadit", sestavy koncovek jsou sladěné hudebně i typově. Je výhodné ke koncovce pořídit CD jako inspiraci pro hraní - rádi poradíme.