Popis masáží

Reflexní lymfatická masáž
podle Mgr.Evy Nebeské

Při kurzu RLMReflexní lymfatická masáž je metoda stimulování oběhu lymfy reflexně – přes reflexní plošky na nohou. S reflexní masáží od Janči nebo Patakyho má společnou pouze ideu reflexního ovládání, jinak vůbec nic. Tvůrcem metody je Mgr.Eva Nebeská. Paní Eva vypracovala vlastní systém, jako stavěný na současnou splašenou dobu - RLM je jednoduchá, rychlá, velmi účinná, příjemná pro obě strany a jako bonus umožňuje zároveň diagnostiku. Jedinou podmínkou je soustředění terapeuta.

Touto terapií jsem stále víc nadšen, je geniální. Přináší velmi dobré výsledky a během krátké doby tak trochu zatlačila do pozadí ostatní masáže, které děláme. Používáme ji skoro na všechno – při prvních příznacích nachlazení, při únavě, při svalových bolestech (detoxikace organismu). Od účastníků kurzů RLM vím, že funguje dobře na uklidnění hyperaktivních dětí (včetně dospělých) nebo při problémech s nespavostí.

RLM podporuje oběh lymfy a vypouštění škodlivin a tím přináší detoxikaci organismu.Výhodné je, že se zároveň reflexně stimulují další orgány, především ty odpovědné za odvod škodlivin - srdce a ledviny. Velké plus je možnost působit na části těla, které jsou pro klasickou lymfodrenáž nedostupné (sádra a zranění, poškození kůže, otoky apod.).

Na co lze RLM použít

·        na posílení imunity
·        odstranění otoků a celulitidy
·        bolesti a poúrazové stavy pohybového systému
·        odstranění škodlivin z těla
·        zlepšení celkového stavu při roztroušené skleróze
·        prevenci onemocnění ( dýchací cesty,zažívání,vylučování,pohybový systém )
·        zlepšení psychické a fyzické kondice
·        hormonální disharmonii (PMS, menopauza, šestinedělí…)
·        psychických potížích (neurózy, deprese, nespavost, únava…)
·        problémy se zácpou
·        celkové ozdravení organismu po prodělaných akutních a chronických onemocněních

Jako všechny metody má i tato svoje kontraindikace. Základní je přítomnost transplantovaných orgánů, které se po RLM tělo snaží vyloučit a užívání léků na potlačení imunity.

Lymfatický systém

Lymfatický (také nazývaný mízní) systém se podobá krevnímu oběhu. Je důležitou součástí imunitního systému organismu. Míza při svém toku celým tělem sbírá a shromažďuje škodliviny a odpadní a toxické látky, likviduje je v mízních uzlinách a odvádí poté z těla ven. Děje se to tak, že lymfatické kapiláry nasávají v tělesných tkáních tyto nebezpečné látky a odvádějí je lymfatickými cestami přes lymfatické uzliny do krevního oběhu, odkud jsou pak následně vyloučeny z těla ven.

Nadměrné zatížení lymfatického systému se projevuje únavou, sníženou schopností organismu čelit infekčním chorobám a jiným nemocem, otékáním nohou, otoky v břišní oblasti i v obličeji, zduřením uzlin, celkovým oslabením imunitního systému i psychickým podrážděním.
<Více o lymfě, použití v kosmetice a srovnání metod>

Některé ohlasy

DOBRÝ DEN
KURZ BYL SUPROVÝ, UŽ DOMA MASÍRUJU DĚTIČKY PŘED SPANÍM A MÁ TO ÚSPĚCH !!!!
PÉŤA PŘESTAL V NOCI KŘIČET, SICE SE VZBUDÍ, ALE UŽ NEBREČÍ.
EVA A JAROMÍR A JEJICH TECHNIKA JSOU ÚŽASNÍ
DĚKUJI A JSEM VÁM VŠEM MOC VDĚČNÁ. S POZDRAVEM JARMILA F.

Dobry den mili Esnerovi,rada bych vam podekovala za primo rodinne prostredi,ktere jste vytvorili pri kurzu reflexni lymfy v cervnu v Liliove.Citila jsem se velmi dobre.Vyklad a pristup k nam posluchacum pani Mgr.Nebeske i jejiho manzela Mgr.Vladyky byl otevreny, primy a velice me pomohl na me ceste poznani.Vsem vam moc dekuji.Jana P.

Dobrý den, dnes jsem si prohlédla reportáž z našeho kurzu a zavzpomínala si. Byly to opravdu příjemné chvíle, plné důležitých infornací. Paní Eva s panem Vladykou byli fantastičtí, jejich vyprávění jsme poslouchali se zatajeným dechem. Kurz byl opravdu vyjímečný a přínosný. Lymfatickou masáž na ploskách nohou provádím pravidelně, ať rodině, kamarádům a známým a jsou opravdu nadšení. Je až neuvěřitelné, jak může touto masáží člověk pomoci. Jsem moc ráda, že jsem kurz absolvovala. Naši vyučující s námi měli opravdu trpělivost a hodně nás naučili a předali nám svoje zkušenosti. Mohu ho jen vřele doporučit všem, kdo váhají. Jen tak dál a přeji Vám mnoho úspěchů. Hanka V.


Milí Ešnerovi,
  se zpožděním velice děkuji za fotky, které uchovají v paměti velice podnětné a milé chvíle při kurzu.
 Ke kurzu:
Atmosféra  kurzu ve známém prostředí Pilates byla přátelská a přívětivá. Děkuji organizátorům manželům Ešnerovým za přísun kvalitních nápojů i zpestření osvěžení semínky, za hudební úvody na koncovkách k jednotlivým částem, které také navozovaly potřebnou atmosféru a  za další organizační péči. Oba lektoři, jak mgr. Nebeská, tak mgr. Vladyka byli vynikající a velmi dobře se vzájemně doplňovali. Oceňuji velmi dobře vysvětlovanou teoretickou část, která byla doplněna i četnými osobními zkušenostmi s touto terapií, tak část praktickou, kdy jsme se masáž mohli  naučit opravdu prakticky používat a ne jen se s ní zběžně seznámit. Celý kurz byl prostě vynikající a každému, kdo chce rozumět sobě i druhým a chce pomáhat,  ho mohu jen doporučit. O lymfě v těle se všeobecně málo ví a tímto kurzem se mi otevřely zcela nové obzory. Ještě jednou děkuji jak lektorům, tak organizátorům za báječný kurz.   Stanislava Jechová,  Praha


Dík pořadatelům i lektorovi  za výborný kurz a za vytvoření vlídné a vstřícné atmosféry, v níž se lépe vstřebávaly profesionálně předkládané informace a praktická výuka.
 Dík také za využití přestávek k muzicírování a ke sdělování užitečných doporučení. A také za přitápění, za permanentní dodávání čerstvé vody (kdy mrazy nás na celou dobu trvání víkendového kurzu odpojily od vodovodního přítoku), za vaření výborných zdravých čajů, za povzbuzování při prvních pokusech o hraní na "koncovky" atd...
 Lektorovi děkuji za názorný odborný výklad a ochotu trpělivě vysvětlovat vše opakovaně podle potřeby, za zpestřování výuky vhodnými příklady z jeho dlouholeté praxe (včetně vtipných poznámek, které nám pomohou vyvarovat se začátečnických chyb), za příslib pokračování, za výběr a doporučení nejvhodnější literatury a za důležité kontakty.
 Děkuji i účastníkům za vytvoření pohodové skupiny z předem většinou neznámých lidí a přeju všem štěstí.
 S díky srdečně zdravím a budu se těšit na někdy příště, Naďa
-------

Dobrý den, 
tímto bych Vám chtěla poděkova za báječný kurz. Nádherné a teplé prostředí:-) To teplé nemá vyjadřovat sarkasmus nad vzniklou situací s topením, se kterou jste se vypořádali báječně. Myslím tím hřejivou atmosféru. Jako masérka jsem se již zúčasnila spousty kurzů, ale tento byl opravdu KRÁSNÝ A PLN POZITIVNÍ ENERGIE. Profesionální a osobní přístup pana Vladyky mě nadchl. To, že tato masážní technika mimo lymfatického systému uvolňuje i emocionální stránku člověka musím potrvdit. Přestože jsem měla náročný týden a běžně bych padla únavou,  dnes se cítím  plna síly, energie, štěstí a nadšení:-) Mnohokrát děkuji i Vám a Vaší ženě, že jste tento kurz zorganizovali a těším se na slíbené pokračování.
Přeji hezký den, Jana Tomášová
-----

Dobrý den, děkuji za milé připomenutí kurzu.
Názor na kurz:
Kurz RLM byl velice pěkně veden, takže za dobu kurzu se bylo možno seznámit se s významem, fyziologií a postupem masáže, nacvičit ji a hned ji začít používat. Lektor pan Vladyka je dobrý pedagog se smyslem pro humor, který pomáhá vstřebat se svěží myslí probíranou látku. Vše vysvětluje a předvádí tak, aby zájemce naučil. Dobré účinky jsem pocítila sama na sobě, probíhající rýma, proběhla rychle. Nálada na kurzu byla přátelská a radostná. A přes velkou zimu hřejivá. Organizátoři kurzu jsou milí a umí si v klidu zodpovědně poradit i při stížených podmínkách. Děkuji za kvalitní kurz.
A pozdravem a přáním všeho dobrého Lenka Pourová

-----
Milí pořadatelé i vyučující,
 děkuji za to, že obě strany obstáli výborně v určité improvizaci (díky počasí a nemoci) a že to pro ně i pro nás
 bylo velkým přínosem - jak za vzniklé situace vytvořit hřejivé prostředí i výuku zcela naplněnou - jakoby to, co nebylo
 viditelné - teplo jako v ráji a paní Eva - bylo znásobeno svým skrytým smyslem a my jsme z těch hmatatelných hlubin mohli čerpat a rovněž se naplnit teplem, pochopením i znalostmi.  Jana Koudelová
-----
Ahoj Miroslave,posílám Vám srdečný pozdrav ze Šumperku,cesta domů byla pohodová.
Dovolil bych se připojit ke chvále na tento kurz,výborně z organizované a skvěle jste si poradili s problémy,které se vyskytly,celodenní příprava výborného čaje jakož prvního tepelného zdroje byla vynikající .Lektorovi p.Vladykovi musím také poděkovat za odborné vedení,srdečný přístup a statečnost vést sám kurz.Chtěl bych poděkovat,také všem účastníkům kurzu za krásnou srdečnou atmosféru a výbornou masáž:). Michal Bartoň


 Miroslav Ešner
Centrum Třezalka

úvodní stránka / vloženo 14.10.2012