Popis masáží

Breussova masáž

Rudolf Breuss

Rudolf Breuss je rakouský léčitel, který žil v letech 1899-1990. V Čechách je známý spíš léčebnou kůrou proti rakovině na základě až 42-denních půstů, doplněných pitím zeleninových štáv. Tuto kůru popisuje v knize Rakovina, leukemie a jiné zdánlivě nevyléčitelné nemoci, která byla přeložena i u nás.

Popis metody

Breussova masáž je jemnou, silně energetickou masáží zad. Regeneruje meziobratlové ploténky a odstraňuje tělesné i energetické blokády. Je základem řešení mnoha problémů pohybového aparátu a klíčem k odstranění hlubokých psychických problémů. Podle Rudolfa Breusse neexistují zničené ploténky, opotřebované ploténky, pouze zdegenerované, které se masáží obnoví.

Breussovou masáží páteře se vlastně oddalují obratle od sebe, aby ploténka měla místo a vmasírovává se olej. Jedná se o za studena vylisovaný olivový olej s třezalkou. Tím se docílí nabobtnání meziobratlových plotének a uvolnění nervů, které v páteřní oblasti vycházejí do celého těla. Po jemné masáži se přikládá na páteř hedvábný papír a postupným přikládáním rukou dochází k magnetizování. Třezalkový olej proniká hlouběji do páteře a nečistoty se působením osmózy hromadí na drsné straně papíru. Nezanedbatelná je automatická masáž akupresurních bodů, především na meridiánu močových cest.

Využití

Breussova masáž je ideálním doplňkem Dornovy metody. Může se použít po terapii na uklidnění svalstva, ale i sám pan Dorn doporučuje její použití před použitím své metody pro uvolnění svalového napětí. Posunuté obratle mohou být vráceny do původního stavu již při ní.

Může být použita jako samostatná, plnohodnotná masáž.

Masáž je možno libovolně opakovat.

 

 

 

poslední aktualizace dne 25.7.2007